USB Belleklere Farklı Pencereden Bakmak

Gelişen teknoloji ve artan verilerin saklanabilmesi ve bir yerden başka yere aktarabilmesinin yolarından birisi de USB bağlantısıdır. Teknolojinin gelişme göstermesi USB bağlantısında da bazı değişiklikleri beraberinde getirdi. Gelişmeye bağlı olarak artık USB bağlantıları gittikçe küçülen ve incelenen cihazlarla uyum sağlamak için daha da küçük boyutlara dönüşecek.

çift uçlu usb

çift uçlu usb

Bununla beraber artık USB bağlantılarında bir süre sonra taktığınız yönün belli bir anlamı olamayacak. Yani istediğiniz yönü taktığınızda bu bağlantıyı kolaylıkla sağlayabileceksiniz.O nedenle artık kabloyu taktım yanlış oldu tekrar doğru yönünü takmam gerekli gibi bir derdiniz ortadan kalkıyor. Geçen yıllarda Apple cihazlara yansıyan Lightning  bağlantı sistemi bu sayede tüm cihazlarda yaygınlanmış oluyor.

farklı usb

farklı usb

Sony’nin Çift Uçlu USB Belleği

USB 3.1 ile gelişen yeniliklerden söz edilmiş olsa da Sony’nin yeni teknoloji harikalar yaratıyor. Sony yeni USB belleklerinin tasarımında  gayet basit ve bir o kadarda yaratıcı bir çözüme imza atarak belleğin bir ucu klasik USB, diğer ucunu da microUSB ile uyumlu olacak şekilde tasarlamış. Bu teknoloji gelişmişliği size özellikle film, kitap ve müzik parçalarını cihazdan cihaza aktarırken aracıları ortadan kaldırmak için büyük kolaylık sağlayacak…

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir