Uyku Kaçınca E2 Vardı

Doğan medya grubunun CNBC-E kanalını satmasının ardından gene kendisine ait olan E2 kanalını da kapatması yabancı dizi sevenleri oldukça üzdü. Çoğunlukla orijinal dilinde ve alt yazılı olarak bu kanallarda gösterilen filmler ve diziler toplumun bazı kesimlerince takip ediliyordu. Aslında dil öğrenmenin en zevkli biçimlerinden biri olan orijinal film izleme işi yabancı dil dersi gibi düşünülebilir. Şimdi kapatılan bu iki kanalın yerine TLC adındaki bir eğlence kanalıyla idare etmeye çalışıyorlar yabancı dizileri sevenler.

kanal

kanal

Kalite Farkı Var

Ne kadar iyi niyetle izlenmeye çalışılsa bile şimdilik TLC kanalı iyi dizileri seven seyircileri memnun edemiyor. Şu anda gösterimde olan dizilerin çoğunluğu kalite açısından beşinci sınıf sayılabilir. Sadece yabancı dilde pratik yapmak amaçlı izlenebilen bu programlar arasında yer alan Kütüphaneciler ve Atlantis adlı dizilere zaten çok sabırlıysanız ancak katlanabiliyorsunuz.

kanallar

kanallar

Bu yüzden yabancı dizi sevenler “Uyku Kaçınca Bizim E2 kanalımız Vardı” demeye çoktan başladılar bile. Amerikan kaynaklı bir kanal olan TLC’nin kendi memleketindeki izlenme oranlarını insan şiddetle merak ediyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir