Verimli Bir Yaşam için 6 ipucu

İşte, evde, okulda, hayatın her zamanında kaliteli bir yaşam sürebilmenizi sağlamak aslında çok zor değil. 6 madde ile sıraladığımız bu yöntemlerin çok işe yarayacağından kuşkunuz olmasın.

1-  Yapılacaklar listesi hazırlayın

Yapılacaklar listesi olmadan insan kesinlikle kaybolduğunu hissedebilir. Her sabah ya da akşam günlük rutininiz için bir liste hazırlamaya çalışın. Bu basit iş sizi hep dinamik ve kontrollü tutacaktır.

yapılacak listesi

yapılacak listesi

2-  Büyük görevleri tamamladığınızda kendinize küçük ödüller verin

Küçük ödüller para veya maddi bir şeyler a olmak zorunda değil, yaratıcı olun ve sizi mutlu edecek, koşuşturmaya motive olmanın küçük yollarını bulun.

3-  İş günü veya akşam saatlerini bölmenin yollarını bulun

Uzun süreli veya fiziksel olarak yorucu olabilecek görevleri dağıtmak iyi bir fikirdir. Bir işi 4 saatte %50 performansla bitirmektense 5 dakikalık 2 ara vermeniz %100 performansınızı arttırabilir.

4-  Bağımlılık yapan zaman harcayan faaliyetlerden kaçının

Akıllı telefon veya internet oyunları süper bağımlılık yapabilir. Bunlardan bir iş yapmaya çalışırken kaçının. Zihinsel bir molaya ihtiyacınız olması için sorun yok, ancak içine girmeyin.

akıllı telefon

akıllı telefon

5-  Günün erken saatlerinde mümkün olduğu kadar çok şey yapın

Gününüze enerji ile başlayın! Momentum sizi günün geri kalanında güvende tutacaktır. Yapılacaklar listesi ne kadar erken tamamlanırsa size daha verimli kullanabileceğiniz saatler kalır.

6-  Başarınızı sergileyin

Bu gelecek için motivasyon kaynağıdır. Zor ya da uzun bir hedefi tamamladığınızda gurur duymalısınız. Tabii ki bunu paylaşmalısınız. Yakınlarınızı çağırın, başarınızı kutlayın. başardın!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir