Vücut Tipine Göre Bikini Seçme Kuralları

Yaz tatili birçoğumuzun çok kısa bir süre için bile olsa yaptığı dinlenme molaları. Ama özellikle kadınlar yaz tatiline çıkarken tatilin olmazsa olmazı mayo veya bikini tercihi yapıyorlar.

Bazı kadınlar inatla bikini giyiyorlar ama bikini giyinme öyle sıradan bir olay değil ve doğru tercih yapılması gerekiyor. Biz bu yazıda işin püf noktalarına değineceğiz.

Göğsünüzü Daha Küçük Göstermek İçin;

Göğüsleriniz büyük ya da omuzlarınızdan itibaren geniş göğüs alanına sahip iseniz. Göğüs bölgenizi daha küçük göstermek için yapmanız gereken vücudunuzda dikkati farklı bir bölgeye çekmek. Kemerli tasarımları, tek parça mayoları deneyebilir ya da. Üstü koyu ve altını açık renklerde olanları tercih edebilirsiniz

mayo seçimi

mayo seçimi

Göğsünüzü Daha Dolgun Göstermek İçin;

Klasik dolgulu üçgen bikininin en çok işe yarar. Bunun yanında toparlayıcı bir bikini üstü, göğüslerinizin daha dolgun görünmesini sağlar. Diğer durumun tersine üstü daha açık,  altı daha koyu renk olan modeller de benzer etkiyi yaratır

Bacaklarınızı Daha Uzun Göstermek İçin;

Bacaklarınızın uzun görünmesi için kenarı ipli bikini modellerini tercih edin. 80’li yılların modası olan belinizi yukarıdan kavran modeller de tercih edilebilir.

ipli bikini

ipli bikini

Boyunuzu Daha Uzun Göstermek İçin;

Amacınız uzun boylu görünmek ise düz ve tek renkte bir mayo doğru bir tercihtir. Keza desenli ve tasarım olan bikiniler de dikkati bedeninize çekeceğinden sizi uzun gösterir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir