WordPress SEO Eklentileri

WordPress, son zamanların en iyi içerik yönetim sistemlerinden birisi olmaya başlamasıyla beraber, eskiden piyasada bulunan Joomla ise kendi bilirliğini bir arka plana atarak kendini bitirmiş oldu. Joomla’nın arka planda kalarak ön planda olan WordPress’in böylesine hızlı büyüme nedeni ise, tamamen kullanımının kolaylığı ve güvenilirliği olmuştur.

Birbirinden farklı alanlar içerisinde kullanımını gördüğümüz WordPress, son zamanların en yaygın kullanımına sahip olan bir içerik yönetim sistemidir. Böylesine güvenli ve her zaman için güncel bir sistemle ilişkili olan bir diğer konu ise WordPress eklentileri olmuştur. Bizlerde bu konu içerisinde birbirinden farklı SEO eklentileri ile ilgili biraz bilgi vermek istiyoruz.

wordpress seo

wordpress seo

Yoast SEO

Tek tık ile birlikte Title, Description, Meta Keywords gibi alanların tamamını değiştirebilme özelliğine sahip olacağınız bu eklenti sayesinde aynı zamanda sitenizin haritasını da XML dosyası olarak anında çıkartabilirsiniz.

Yoast SEO

Yoast SEO

Redirection Eklentisi

Kodlarla herhangi bir biçimde oynamadan direkt olarak web sayfanızın sahip olduğu hatalı bağlantılarınızın tamamını yönlendirme yaparak direkt olarak düzenleyebileceksiniz. Hazır olan bu eklenti, kolaylıkla yönlendirme yapmanızda yardımcı olur.

Redirection Eklentisi

Redirection Eklentisi

W3 Total Cache Eklentisi İle Hızlanın

SEO alanında önemli alanlardan birisi de hızdır. Sayfanızın hızı ne kadar yüksek ise, o kadar başarılı olursunuz. Sayfa hızınızı arttırmanın en iyi yollarından birisi de bu eklentiyi kullanmak olacaktır.

w3 total cache

w3 total cache

Sizlerde WordPress eklentileri konumuz içerisinde bulunan SEO eklentilerini görüntülediniz. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu eklentiler ile beraber web sayfanızın hızını arttırırken bir yandan da arama motorları üzerinde etkinizin daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir