Yağlama Cihazları Odaksan Makinede

Gres tabancası metal borusu, yağlama cihazlarından bir tanesi olan gres pompalarında kullanılan parçalardan bir tanesidir. Galvanizden imal edilen boru aksamı çapı 12 mm.dir. 155 mm uzunluğa sahip olan parçanın ağırlığı 0,036 kg kadardır. Yağlama cihazları arasında yer alan gres pompalarında tabanca parçası olarak kullanılır.

Gres spiral hortum, yağın hazneden çıkışı sırasında kullanılan bir parçadır. 560 Bar basınca dayanabilir.

Havalı pompa gres ucu, gres yağının istenilen ölçülerde çıkışını sağlar. Özel tasarımı sayesinde kolaylıkla makine parçaları yağlanabilir.

Gres yağlarını barındıran kova gibi haznelerin kapağı da özel tasarımdır. 15–20 kg ağırlıkta olan kovalar için 342 mm çapında kova kapağı üretilir. Kovanın içerisine toz ve pisliklerin girmesini önler. Mavi boya ile boyanır ve elektrostatik boya kaplıdır. Böylelikle paslanmaya ve dış etkilere karşı da korunmuş olurlar. Odaksan firmasında en yüksek kaliteye sahip kova kapaklarını bulabilirsiniz.

Yağlama Cihazları Aksesuarları

Gres yağlarını muhafaza eden kova kapaklarının çıkmaması için üretilen parçalardan bir tanesi de kova bağlama braketidir. 310 mm ile 405 mm çapında üretilirler. Metal bir aksam olan bu parça 16 kg ile 60 kg kova ürünleri için tasarlanırlar. 35,5 mm çapındadır ve 0,58 kg ağırlığa sahiptir. Odaksan makine kova kapaklarını elektrostatik toz boya ile kaplar.

Daha geniş hacimde olan gres yağı hazneleri için özel imalât variller kullanılır. Bu varillerin üst kısmında ise gres yağlarının içerisine toz ve pisliklerin girmesini önleyen kapaklar bulunur. Bu kapaklar 600 mm dış çapa sahiptir. 35,5 mm merkez çapı bulunur ve özel bir mavi boya ile kaplanırlar. Bu sayede uzun yıllar dış etkilere karşı korunurlar.

Varil kapaklarının sabitlenmesini sağlayan braket aksesuarları 500–600 mm çapında üretilirler. İç çapı 35,5 mm’dir ve 200 kg ağırlığında konteynır türü variller için 500 mm çapında üretilirler. Farklı varil boyutları için özel imalâtlar yapılabilir. Kelepçe ve kelebek vidalar ile sabitlenirler. Böylelikle kolay bir şekilde açılmazlar.

Yağlama cihazları ve tamamlayıcı ürünleri hakkında, http://odaksan.com.tr/ sitesinden ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir