Yağlı Ciltler için Doğal Tonik

Yağlı ciltler özellikle tonik kullanımının son derece gerekli olduğu cilt tipleridir. Cildin aşırı yağ salgılaması sebebi ile bu salgının düzene oturtulmasında toniklerin görevi olarak bilinir. Tonik kullanımında kozmetik ürünler yerine doğal tonik yapımı ile evinizde yapabileceğiniz uygulamalar ile bu yağlanmadan kurtulabilirsiniz. .

yağlı cilt

yağlı cilt

Özellikle gece yatmadan önce tonik uygulaması yapmak çok önemlidir. Öncelikle cilt gün içinde oluşan yağlanma ve pisliklerden temizlenerek ardından tonik uygulaması yapılır.

Doğal Tonik Uygulamaları

Yağlı ciltler içi uygulanabilecek olan ilk tonik uygulaması maden suyu ve elma sirkesi ile yapılandır. Kolay bulunabilen malzemeler ile zahmetsizce tonik uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. 7 yemek kaşığı kadar maden suyu içersine bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırılarak hazırlanır.

yağlı ciltler

yağlı ciltler

Bunun yanı sıra gül suyu ve çay ağacı yağı kullanılarak yapılabilen toniği de evinizde hazırlayabilirsiniz. Gül suyunun yumuşatma özelliği ile nemde kazanan cildiniz hoş kokar. Bir kutu gül suyu içersine 6 damla kadar çay ağacı yağı katılarak hazırlanır. Göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir