Yaptığınız Diyet Yanlış Mı?

Birçok kişi için diyet; belirli süreler boyunca vücudu aç bıraktıktan sonra istenilen kiloya ulaşınca tekrardan bilindik yeme düzenine dönme olarak adlandırılabiliyor. Böyle olunca da yapılan diyet o an belki kilo verdirmiş olsa da ilerleyen dönemlerde çok daha fazla kilonun alınmasına neden olabiliyor. Bu tarz kötü durumlar ile karşılaşmamak ve yapılan diyetin doğru olup olmadığını belirlemek adına ise dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta.

Egzersiz Yapıyor Musunuz?

Şimdilerde insanlara sunulan mucize diyetlere göre egzersiz yapmadan kilo vermek mümkün. Gerçekte ise durum çok daha tersi şekilde işlemekte. Çünkü ne kadar sıkı diyet yaparsanız yapın fark etmez, bunu spor ile desteklemezseniz maalesef istemiş olduğunuz sonuçları almanız pek de mümkün olmayacaktır.

Sindiriminiz Sorunlu Mu?

Diyete başladıktan sonra ishal ya da kabızlık sorunu yaşanıyorsa, yapılan diyet yanlıştır. Dolayısıyla insanların diyetlerinde mutlaka lif bakımından zengin gıdalara yer vermeleri önemlidir. Bu ora erkeklerde 38 gram iken kadınlarda ise 25 gramdır.

Bağışıklık Sisteminiz Zayıfladı Mı?

Yapılan diyetten öncesine oranla çok daha çabuk yoruluyor, bir defa hastalanmanız sonrasında kolay bir şekilde iyileşemiyorsanız; hiç zaman yitirmeden yaptığınız diyeti bırakmalısınız. Çünkü bu diyet sizin bağışıklık sisteminizi ciddi anlamda zayıflatıyordur. Sağlıklı bir diyet asla vücut ritminin bozulmasına sebebiyet vermeyecek, enerji her zaman en yüksek seviyede kalmaya devam edecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir