Yarış Simülatörü: Live For Speed

Uzun zamandır araba yarışı ve simülasyon kategorisinde oyuncuların en sevdiği oyun haline gelen Lfs, fiziksel olarak tamamen gerçekçilik hissini yaşatabilen bir simülasyon. Bir çok simülasyona kıyasla lfs türünün en iyisi denebilecek bir iddia ile de okuyucuları yanıltmış olmayız.

Oyun için söylenebilecek ilk ve sevindirici şey minimum sistem gereksinimlerinin hemen her evde bulunabilecek ortalama bir pc seviyesinin yeterli olacağıdır. Yine de gerek grafikleri, gerekse oyun fiziği ile düşük sistem gereksinimleri şaşırtabiliyor. 250 mb yer kaplayan oyun aynı zamanda çok az disk yeri kaplıyor. Durum böyle olunca donma, kasma gibi problemler de yaşamıyorsunuz.

Bir diğer önemli özellik ise Lfs’de her ayarı kendiniz için, nasıl rahat ediyorsanız o şekilde yapabiliyorsunuz. Klavye ve Mouse ile oynanan Live For Speed’de, debriyaj, vites, gaz pedalı, hız pedalı gibi kontrolleri istediğiniz klavyeye atayarak optimize edebiliyorsunuz.

Oyunun ilk etaplarda sizin için zor gelebilecek bir kontrole sahip oluşu Live For Speed oyunun fiziğinin gerçek hayattaki araba kontrolünü bire bir size sunuyor olmasından kaynaklanıyor. Antrenmanlarla kontrolü sağlayabilir, daha fazla sürüş deneyimi yaşadıktan sonra da yarışlara hazır olabilirsiniz.

Gelişmeye devam eden Live For Speed’in şimdilik 2 adet sürümü bulunmakta. S1 ve s2 sürümleri için ayrı modlar indirmeniz de mümkün. Bu mod paketlerinde araba rengi, modeli, motor sesi gibi kişiselleştirebileceğiniz özellikler ile çok daha fazla keyif alınan bir atmosfer oluşuyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir