Yasemin Allen Şeref Meselesi Dizisine Veda Etti

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Şeref Meselesi’nde dün büyük bir ayrılık yaşandı. Dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan Yasemin Allen diziye erken bir şekilde veda etmek zorunda kaldı. Sibel karakterini canlandıran Yasemin Allen’in ise diziye neden veda ettiği ayrı bir merak konusu.

Heyecanlı olayların üst üste yaşandığı bölümde, dizinin bahtsız karakteri Yiğit’in öldürdüğü Nihat’ın kardeşi Seyhan’ın ortaya çıkması ile büyük bir belaya giriyor. Yiğit’in bütün işlerini kendisine devretmesini söyleyen Seyhan ise, söylediklerinin gerçekleşmesi için 24 saat süre veriyor. Seyhan, isteklerinin yerine getirilmemesinden sonra ise Sibel’i kaçırarak öldürüyor.

Yasemin Allen

Yasemin Allen

Yasemin Allen Kimdir?

10 Temmuz 1989 yılında İngiliz Dudley Allen ile İngiliz-Türk vatandaşı olan oyuncu ve şarkıcı Suna Yıldızoğlu’nun kızı olarak dünyaya gelen Yasemin Allen üç aylıkken ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelmiştir.

İlköğrenimini Türkiye’de tamamlayan Allen, 11 yaşında annesiyle birlikte Avustralya’ya yerleşmiştir. Lise yıllarında ise sinema, televizyon, drama, resim ve Japonca dersleri alan Yasemin Allen bir süre kısa film denemeleri yapmıştır.

Queensland Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde burs kazanan Yasemin Allen, 18 yaşında Türkiye’ye dönerek Müjdat Gezen Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir.

Allen’in kariyeri ise 2008 yılında L’Oreal’in yeni yüz yarışmasında finalist olması ile birlikte başlamıştır. 2010 yılında Kavak Yelleri dizisinde Elena karakteri ile tanıdığımız Yasemin Allen pek çok farklı projede yer almıştır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir