Yatak Odasında Desen Nasıl Kullanılır?

Yatak odalarında artık alternatif dekorasyon stilleri de görülüyor. Klasik tarzlarda yer alan stillerin daha canlı ve dinamik olan parçalarını yatak odanızın dekorasyonu içerisinde kullanabilirsiniz.

Mobilya, duvar ve yatak örtüsü gibi parçalarda kullanılan desenler ise doğru ve uyumlu bir şekilde kullanıldığı zaman oldukça şık ve modern bir mekan elde etmenizi sağlıyor.

yatak odası

yatak odası

Sade ve düz dekorasyonun ağırlıkta olduğu desenli yatak örtüleri kullanırsanız ve açık renk ahşaplı bir yatak odası takımı kullanıyorsanız odanızda dinamik bir görünüm elde edebilirsiniz. Kırmızı, turuncu ya da pembe gibi açık tonlu renklerin ağırlıkta olduğu odalarda da desenli yatak örtüleri kullanabilirsiniz.

Halı Deseni Nasıl Seçilmeli?

Desen kullanımını halılarınızda da yapabilirsiniz. Fakat mobilya ve duvar renklerinizde sadeliği tercih etmelisiniz. Aynı anda mobilya, aksesuar, duvar ve halı modelinde desen kullanırsanız boğucu bir atmosfer yaratmış olursunuz.

yatak odası dekoru

yatak odası dekoru

Sade bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız geometrik şekillere sahip olan ya da klasik desenlere sahip olan halıları kulanabilirsiniz. Duvar kağıtlarınızda da eğer mekanınız geniş ise desenli seçimler yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir