Yaz Ayına Özel Saç Bakımında Püf Noktalar

Yaz ayında saç derisi daha nemsiz kalır ve dökülmelere neden olur. Yaz ayına özel saç bakım önerileri formüllerini uygulayarak saçlarınıza hem bakım yapar hem de saçınızı kış ayına hazırlarsınız. Saçlarınızı ilk olarak hep nemli tutun. Saç kremlerini saç diplerine sürmeyin ve sadece saç uçlarına sürün. Saç diplerine kren sürüldüğü zaman saç köklerini kurutuyor.

saç bakımı

saç bakımı

Yaz Ayında Saça Bol Nem

Saçlarınızı dinlendirmeyi ihmal etmeyin. Saçlarınızı yıkayın ama devamlı şampuan kullanmayın. Şampuan zamanla saç diplerini kurutur. Saçlarınızı devamlı topuz yapmayın. Saçlar hava almadığı için daha kolay dökülüyor. Saçlarınıza düzenli bitkisel yağlar sürün. Zeytinyağı saç köklerini nemler ve besler.

yazlık saç bakımı

yazlık saç bakımı

Saçlarınızın bakımı için devamlı uçlarından kestirmeniz gerekli. Saçlar daha sağlıklı şekilde uzar. Duş aldıktan sonra özellikle yazın kendi doğal halinde kurumasına özen gösterin. Fön etkisi zamanla saç diplerini kurutur. Saçlarınıza her hafta bir maske uygulayın. Saç dipleriniz güçlenir ve saçlarınız daha doğal bir görünüme kavuşur. Saç bakımınızı yaz ayında yaptığınız zaman kışın dökülmelerle karşılaşmazsınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir