Yaz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Sıcakların arttığı yaz günlerinde tercih edilen kıyafetler gibi kokular ve makyajlarda değişir. Daha hafif ve ince olan kumaşlara sahip olan giyimler seçilirken hafif kokulara da yer verilmesi gerekir. Bunun ile beraber makyaj tercihinizde de yaza uygun olan tercihlere yer açmanız önerilir.

doğru makyaj

Yaz makyaj uygulamalarında hafif ve doğal olan makyaj stiline yönelmeniz gerekir. Dudaklarda şeftali ve pembe renge sahip olan hafif renk tonlarına yer açılırken göz makyajında da soft renk seçimleri uygulanmalıdır.

Yaz ayları denilince ilk akla gelen elbette artan sıcaktır. Sıcak ile beraber baş gösteren terleme ise makyajın yüzünüzde kalmasına da engel olur. Bu sebep ile de sıkıntı yaşamanız muhtemeldir.

Terleme ile ilgili sorununuz için makyaj sabitleyici kullanmanız önerilir. Bunun yanı sıra makyajınızda pudra kullanmanız da bu dönemde size yardımcı olacaktır. Aynı zamanda rimel kullanımında da akmayan ve suya dayanıklı olan seçimlere yönelmeniz olası sıkıntılar ile karşılaşmanızın önüne geçecektir.

Yaz Makyajında Fondöten Seçimi

Fondötenler makyajın temelini oluştururlar. Fondöten seçiminde yapılan yanlışlık tüm makyajınızı bozabilir. Teniniz ile uyumlu renk tercihine yer vermeniz aslında tüm mevsimleri için geçerlidir. Fakat özellikle yaz ayları daha da önemlidir. Eğer fondöten uygulamasına yer vermek istemiyorsanız pudra da kullanabilirsiniz. Tek başına pudra ya da fondöten üstüne pudra uygulaması yaparak makyajınızı tamamlamanız mümkün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir