Yorgun Hissettiren Sebepler Nelerdir?

Gündelik hayatınız içerisinde kendinizi sürekli olarak enerjisiz ve bitkin hissediyorsanız muhtemelen uyku ile bir probleminiz olabilir. Uyku apnesi gibi uyku problemleri gün içerisinde kendinizi sürekli olarak yorgun hissetmenize sebep olabilir. Uyku apnesi esnasında kişiler birkaç saniyelik süreler boyunca nefes almayı keserler.

yorgun

yorgun

Kendinizi sürekli olarak yorgun hissetmenize sebep olabilecek uyku düzensizliği sorunlarından bir diğeri ise huzursuz bacak sorunudur. Huzursuz bacak sendormu hastaların sürekli olarak bacaklarını hareket ettirmek zorunda kaldığı nörolojik bir problemdir.

Tiroit vücut üzerinde pek çok farklı noktayı kontrol eder. Tiroit kalp ritmi, vücut sıcaklığı, enerji, kolesterol ve saç uzamasını kontrol eder. Tiroit ile ilgili problemleriniz var ise kendinizi yorgun hissetmeye başlayabilirsiniz.

yorgun olmak

yorgun olmak

Diyabet ve Depresyon

Bitkinlik ve enerjisiz hissetme 1. ve 2. tür diyabet hastalığının başlıca belirtileri arasındadır. Kendinizi sürekli bitkin hissediyorsanız diyabet testi yaptırmalısınız. Ülkemizde en fazla görülen hastalıklardan birisi budur.

Depresyon belirtileri arasında bitkinlik uyku problemleri ve bıkkınlık hissi vardır. Depresyon belirtileri gösteriyorsanız mutlaka uzman doktora gözükmelisiniz.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir