Yüksek Tansiyon

Tansiyon günümüzde oldukça ciddi rahatsızlıklar arasında yer alır. Göz ardı edilmesi mümkün olmayan bu hastalık için kesin çözüm olan bir tedavi bulunmaz. Fakat kronik olarak hipertansiyon hastası değilseniz, yükselen tansiyonunuzu düşürmek amaçlı el, kol ve ayaklarınızı çok soğuk olmayan su ile yıkayın. Bunun yanında eğer mümkünse başın yıkanması hatta duş alınması da çok iyi gelecektir.

Yüksek Tansiyon

Yüksek Tansiyon

Tansiyon Nasıl Düşer?

Tansiyonu yükselen kişiler limonlu su, nar suyu ve tuzsuz ayran gibi gıdalar yiyerek yükselen tansiyonlarını düşürebilirler. Burada en önemli olan elde bulunan malzemelerden hemen en hızlı olanını hazırlamak ve uygulamak.

Birde bunların yanı sıra halk arasında sarımsak çiğneme, koklama gibi yaygın bilinen tansiyon düşürme teknikleri de vardır. Tansiyonunuzu düzenlemeniz için beslenmenize de özen göstermeniz gerekir. İlk olarak sigara kullanımını sonlandırmak lazım, arkasından eğer ki fazla kilo varsa bunlardan kurtulmak gerekir. Alkol kullanımı da azaltıp sonlandırmak gerekir.

Yüksek Tansiyon

Yüksek Tansiyon

Eğer ki bu yöntemleri uygulamanıza rağmen hala tansiyonunuz düşmüyorsa en kısa zaman içinde bir hastaneye gitmeniz gerekir. Çünkü tansiyonun olduğundan fazla yükselmesi ve kontrol altına alınmaması ölüm ve felç gibi geri dönüşü olmayan boyutlar ile sonuçlanabiliyor.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir