Yün İplerle Dekorasyonunuzu Renklendirin!

Ev dekorasyonunuzda küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler yapmak istiyorsanız yün iplerinizi ortaya çıkarmanın zamanı geldi demektir. Örgülerden arta kalan yün ipler eviniz için hem şık hem de kolaylıkla yapabileceğiniz dekoratif unsurları hayata geçirmeniz için yardımcı olacaktır.

ponpon paspas

ponpon paspas

En basitinden yıpranmış, hasar görmüş bir vazoyu örgü iplerinizle sararak renklendirebilir, evinizin dekorasyonuna uygun renkte ipler kullanarak hoş görünümler yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra ponpon paspas da hem kullanışlı hem de eğlence bir seçenek olabilir.

Ponpon Paspas Nasıl Yapılır?

Ponpon paspas yapmak için ilk olarak evinizin dekorasyonuna uygun olan renkte yün ipler edinmelisiniz. 3 renk kullandığınızda ortaya daha hoş bir görünüm çıkabilir. İlk olarak yapmak istediğiniz ponponun büyüklüğüne göre sol elinizin dört parmağını iple dolayarak işe başlayın. Yeteri kadar büyüklüğe ulaşacağını düşündükten sonra dolamayı bırakın ve ipi parmaklarınızdan çıkararak tam orta kısmından sıkı bir şekilde bağlayıp düğüm atın.

ponpon paspas

ponpon paspas

Yün ipi ponpon kıvamına getirmenin püf noktası kesme işlemini gerçekleştirmek. Bağladıktan sonra kurdele gibi iki parça hale gelen iplerin arasını kesin ve çekiştirerek ponpon görünümü kazandırın. Bu şekilde istediğiniz boyuta göre ponponlar yapmaya devam edin. Son olarak bir kumaş parçası ya da halı kaydırmaz üzerine ponponları dikerek ponpon paspas yapabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir