Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüz bakımı için gerekli olan sıralamanın uygun olarak yapılmasıdır. Bakım sonrası yüzün sakinleşme aşamasını dikkate alarak cilt tipine en uygun nemlendirici ile desteklenmesi de oldukça önemli. Bunun yanı sıra ileri yaşlarda kazayağı gibi kırışıklıkların önüne geçmek için özel üretim kremlerin kullanımı da gerekiyor.

yüz bakım

yüz bakım

Yüz Bakım Sıralaması Nedir?

Yüzünü bakıma hazırlamak için süt ya da yıkama jeli ile temizleyin. Bu temizlik hem cildi bakıma hazırlar hem de nefes almasına yardımcı olur. Ardından ılık suya döktüğünüz aromaterapi esansı ile yüzünüze bir bez ile sürün. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz.

yüz bakım

yüz bakım

Bez ile aromaterapi sürme işlemini 4 -5 kez tekrar edin. Ayrıca cilt tipinize uygun olan peelingi yüzünüze dairesel hareketler ile uygulayıp ölü hücrelerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Yüz bakımınızın ardından tonik uygulayıp uygun bir nemlendirici ile cildinizi dinlenmeye alın.

yüz bakım

yüz bakım

Bunların yanı sıra haftalık olarak maske yaparak cildinize canlılık ve tazelik katabilirsiniz. Maske uygulaması öncesi gene cildinizi temizleyip sonrasında tonik ve nemlendirici uygulaması yapmanız önerilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir