Yüz Gerginliği Sağlayan Maskeler

Cildin gerginliğini düzenli maskelerle sağlayabilirsiniz. İçten beslenmenizde de bol suyu ihmal etmemelisiniz. Yüz gerginliği ile cildiniz her zaman ışıltılı ve genç bir görünüme kavuşacak. Salatalık özellikle gergin ciltler için bir numaralı maskedir. Salatalığı ezin ve içerisine yarım limon sıkın. Bu maskeyi cildinizde yarım saat bekletin.

cilt bakım maskesi

cilt bakım maskesi

Cilt Gerginliği Sağlayan Maskeler

Cildinizin yapısına göre farklı maskeleri tercih etmeniz gerekir. Kuru bir cilt yapınız varsa yoğurt ve bal karışımı kullanmanız gerekir. Bal ve yoğurdu karıştırın ve içeçrisine bir çay kaşığı kil ekleyin. Karışımı  dakika cildinizde bekletin ve ılık su ile durulayın.

Mevsim meyveleri ile yapacağınız maskeler özellikle cildin gergin olmasını sağlar. Çilek, muz ya da elma cilt gerginliğini sağlayan maskelerdir. Seçtiğiniz meyveyi ezin ve içine bir çay kaşığı bal ve  çay kaşığı krema ekleyin. Temizlediğiniz cildinize bu karışımı uygulayınç. Cildiniz toksinlerden arınacağı gibi berrak ve ışıltılı olacak. Meyve maskelerinin içine tatlı badem yağı da ekleyebilirsiniz. Badem yağı yüz kırışıklarını da önler.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir