Yüz Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Sabahları rutin olarak yüzünüzü yıkamanız ve düzenli olarak duş alıyor olmanız yüzünüzün yeteri kadar temizlendiği anlamına gelmemektedir. Bunları yapmanıza rağmen cildinizde sivilceler ortaya çıkabilir. Sivilceler ortaya çıktığı zaman burada önemli olan bu sivilceleri sıkarak patlatmamanız gerektiğidir.

cilt

cilt

 

Akşamları yüzünüzde makyaj varken yatıyorsanız cildinize büyük bir zarar veriyorsunuz demektir. Yüzünüzü akşamları uyumadan önce temizlerken mutlaka cildinize uygun olan kozmetik ürünlerini ve yağları kullanmalısınız.

Evde Uygulanabilecek Yüz Bakım Yöntemleri

Yüz temizliğinizde herhangi bir şekilde kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmamanız gerekiyor. Yüzünüzü temizleyebilmek için gül suyu ile doğal bir temizlik uygulayabilirsiniz. Akşamları makyajınızı çıkardıktan sonra bol su ile yüzünüzü yıkarken bir pamuk ve gül suyu yardımıyla yüzünüze bakım yaparak ferahlamasını sağlayabilirsiniz.

yüz temizleme

yüz temizleme

Karbonat ve yoğurt karışımı da doğal bakım olarak yapabileceğiniz bir karışımdır. Karbonatı ve yoğurdu yüzünüzün tamamına sürdükten sonra yüzünüzün gerildiğini hissedene kadar bekletip yıkarsanız yüzünüzün temizlenmesini doğal yollardan sağlamış olursunuz.

Yüze soda sürmek de yüz temizliğinde yararlanılan bir diğer yöntemdir. İçtiğiniz soda ile yüzünüzü yıkamak ya da pamuk ile cildinize soda sürmeniz cildinizin beslenmesini sağlayacak bir yöntemdir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir