Zayıflamak İçin Nasıl Su İçilmeli?

Hava ısındıkça vücuttaki su kaybı ve su talebi kademeli olarak artacaktır. Suyun tüketimi çok önemlidir, sağlığı korumak için birçok önemli işlevi yerine getirmede önemli bir rol oynamaktadır. Günlük su ihtiyacının kalori alımına göre belirlenir ve sağlıklı yaşam için en az 1.8 ile 2 litre su tüketilmesi gerekmektedir.

Suyun Önemi 

Su,  insanlar yemek yemeden haftalarca yaşayabilir ve sadece birkaç gün susamaya dayanabilir. Yaz aylarında insan vücudu tutulacak su oranı çok yüksektir. Kalori alımına göre belirlenmelidir. Günlük 1800-2200 kalori alımı, bu durumda, 1.8-2 litre arasında içme suyu tüketilmesi gerekmektedir. Örneğin, her gün yenilen ortalama kalorilere ek olarak üç çikolatalı kek yenirse bir pastanın yaklaşık 400 kalori olduğu düşünülürse, 1,4 litre su içilmesi gerekir. ”

% 60-70 su ağırlığındaki yetişkinler % 12 oranında  kaybederse ciddi zayıflık ve sıcak çarpmasına maruz kalırlar ve yaşamlarının % 18’ini kaybederse tehlikede olurlar. Bu nedenle, sağlığı korumak için yeterli ve güvenilir su tüketmek çok önemlidir. Yaz aylarında sıcaklık arttıkça vücuttaki su kaybı artar. Bu dönemde diyet ve harekete daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Su tüketimine de özel dikkat gösterilmelidir. Normal tüketime ek olarak, Her gün tüketilen kalorileri göz önünde bulundurmak önemlidir.

İnsanlara sıcak havalarda, su kaybının% 3-6 oranında kuru ağız, kırmızı cilt, yorgunluk, baş ağrısı ve düşük vücut fonksiyonuna neden olabileceğini unutmamak gerekir.

Su ile zayıflama etkisi görülmek için yapılması gerekenler ve ortalama ne kadar su tüketilmesi gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

Günde ne kadar su içilmeli?

Nemli yerlerde yaşayan insanların veya çalışanların su tüketimini artıracağını terleten, egzersiz yapan veya egzersiz yapanlara hatırlatmak için o gün 1,5 ila 2 litre su tüketilmesi gerekir. Göstergelerinden biri, idrarın rengi ve miktarıdır. Küçük miktarda koyu idrar yetersiz su alımını gösterir. Günde 6 ile 8 kez idrar yaparken, idrarın rengi açık veya açık sarıdır, bu da belirli bir miktarda suyun yutulması gerektiğini gösterir. Suyun insan vücudunun birçok önemli işlevini yerine getirmesinde önemli bir rol oynar.

Dolaşım sisteminin ana katılımcısı (besin maddelerinin hücrelere ve vücuttan uzaklaştırılacak atıklara taşınmasını sağlar, denge için hormonlar enzimlerin ve kan hücrelerinin taşınmasına yardımcı olur.
İskelet sisteminin bileşenleri eklemler için, karın boşluğunu kaydırır sıvı yapıya girer. Organlar için tampon görevi görür ve vücut yapısını korumaya yardımcı olur Duyu organlarının yaşam kaynağı olan göz, ağız ve burun yapısının nemli kalmasını sağlar

Kiloyu korumak için yapılması gerekenler

Kilo vermemek için  işlem sırasında tek amaç kilo vermek olmamalıdır. Kilo almaya, yavaş yavaş değişmeye ve ideal kiloya ulaştıktan sonra elde edilen davranış olarak değişiklikleri korumayı sağlayacak yeme alışkanlıkları ve yaşam tarzı kontrol etmek önemlidir. Kilo vermek için zayıf olduğundan  kullanılan program, çeşitli beslenme gruplarını içeren ve sizi çok aç hissetmeyecek günlük diyetinize dahil edilen beslenme programı olmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir