Aksesuar Kullanmanın Püf Noktaları

En basit, en bilinen tabir ile her ne kadar bir klişe de olsa, giyinmek sanattır. O yüzden de bazı temel noktaları bilmek gerekir.

Yalnız şunu asla unutmamak gerekiyor. Güzel giyinmenin para ile pulla alakası yok. Tam tersi çok ucuza, hatta pazardan alınan giysilerle bile çok güzel olunabilir. Hatta modaya uyarak da çok şık olunabilir diye insanlar düşünmemeli.

aksesuar seçimi nasıl yapılır

aksesuar seçimi nasıl yapılır

 

Asıl olan kişinin kendisine yakışanı belirlemesi ve ona uygun giyinmesi. Burada özellikle aksesuar konusunda işin bazı ufak detaylarına yer vereceğiz. Daha şık ve daha güzel olabilmek adına.

Yapılmalı Yapılmamalı

  • Kişiler takı seçimi yaparken öncelikle kendi beden tiplerine bir bakarak karar vermeli. Hemen akabinde de kıyafetlerine. Moda burada ikinci hatta üçüncü sırada kalmalı. Minyon tipli kadınlar büyük, aşırı gösterişli takılardan uzak kalmalı. Örneğin inci bir küpeyi, halka büyük bir küpeye tercih etmeli.
  • Kemer kullanımında da benzer bir durum var. Kısa boylu bayanlar moda ne olursa olsun kalın kemerler yerine, ince kemerleri tercih etmeli. Ayrıca kalçası büyük olan kadınlar kemeri mutlaka ince seçmeli.
doğru asksesuar seçimi

doğru asksesuar seçimi

  • Gelelim renk meselesine. Giyilen giysinin rengi ile uyumlu bir aksesuar olmalı ve asla sırıtmamalı. Kullanılan aksesuar aynı zamanda kişinin ten rengine de uygun olmalı.
  • Seçilen aksesuar giyilen kıyafetin ana temasına uymalı. Yani spor giysiler ile spor aksesuarlar, klasik giysiler ile ona uygun aksesuarlar seçilmeli.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir