Boyu Uzun Gösteren Elbiseler

Uzun görünmek herkesin hayalidir. Boyu ne olursa olsun hep daha uzun görünmek isteyenler vardır. Ancak uzun boylu görünmek için önemli detaylara dikkat etmek gerekir. Boyu uzun gösteren elbiseler tercih edilmesi gerekir. Bunun için kıyafet seçimine dikkat edilmesi gerekir. Doğru seçilen kıyafetler uzun boylu göstermeye yardımcı olur. Uzun görünmek isteyenlere geniş gömlekleri tercih etmemeleri önerilir.

kıyafet seçimi

kıyafet seçimi

Kısa boylu elbise ve etek seçimi yapılması da boyu uzun göstermeyi sağlayabilir. Bol eteklerden uzak durulması gerekir. Ayrıca uzun elbiselerin tercih edilmesi de önerilmez. Kısa boylarda seçilen etekler bacak boyunu kesmeyeceği için uzun bir görüntü sunar. Ayakkabı seçiminde bileği kesen modellerden uzak durulması önerilebilir. Aslında tüm detaylarda bacak boyunu kesmeyecek parçaların tercihi önemlidir.

uzun görünmek

uzun görünmek

Gerek pantolon seçimi gerekse saç modeli boyun görüntüsünü etkileyecek detaylardandır. Bol model pantolonlar da boyu uzun gösteren elbiseler arasında yer alır. Bol model pantolonlar bir hayli modadır. Bol paça pantolonların paça boyu uzun tutularak altına topuklu ayakkabılar tercih edilebilir. Bu şekilde kısa boylu bayanlar boylarını bir hayli uzun gösterme imkânı yakalayabilir. Saç modelleri de boyu uzun gösterebilecek detaylar arasında yer alır.  Saçları kreple kabartarak boyun uzun gösterilmesi sağlanabilir. Ayrıca çeşitli topuz modelleri de kurtartıcı yöntemler arasında yer alır. Saç kesimi için önerilen modeller kısa saç modelleridir. Uzun saç boyu geri planda bırakabildiği gibi, boyunuzun kısa görünmesine neden olabilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir