Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Düğün tarihine karar verildiği andan itibaren gelin adaylarının kafasını en çok karıştıran konulardan biri gelinlik seçimidir. Modele karar vermek ve hem bütçeye uygun hem de hayalleri karşılayan bir gelinlik seçmek, gelin adayı için bazen oldukça stresli olabilir. Bunu engellemek ve gelinlik seçme kısmını güzel bir anıya dönüştürmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.

gelinlik

gelinlik

Doğru Gelinliği Seçebilmek İçin Ayrıntılara Dikkat Edilmeli?

Gelinlik seçmek, heyecan ve mutluluk verici bir olay olsa da ilk olarak mantıklı düşünmek ve gelinlik için ne kadarlık bir bütçe olduğunu önceden belirlemek gerekiyor ki, sonradan ekstra masraflar çıkmasın.  Bu yüzden yapılacak ilk şey, gelinlik fiyatlarını öğrenmek olmalıdır. Bunun için internetten veya mağazalardan araştırma yapılabilir.

İkinci olarak gelinlik modeline karar verilmelidir. Bunu yapabilmek içinse gelin adayının kendi tarzı hakkında kesin bir fikri olması ve hayalindeki gelinliği net bir şekilde ortaya koyabilmesi gerekir. Bu konunun üstüne çok gidip stres yapmak veya çok ilgilenmeyip boşlamak da yanlış seçimlere sebep olabilir.

gelinlik modeli

gelinlik modeli

Gelinlik modeline karar verilirken, düğünün yapılacağı mekân da mutlaka gözden geçirilmelidir. Çünkü düğünün kapalı mı yoksa açık ve çimenlik bir alanda mı yapılacağı, gelin adayının gece boyunca yaşayacağı konfor ve güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir