Güneş Gözlüğü Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Güneş gözlüğü yaz kış fark etmeksizin bütün herkes tarafından tercih edilen bir aksesuardır. Aksesuar olmasının yanı sıra gözleri güneşin zararlı ışınlarına karşı korunması da tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır. Aslında güneş gözlüğü bir ihtiyaç da sayılabilir. Peki güneş gözlüğü kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte bu yazıda güneş gözlüğü kullanımına dair bazı önemli bilgilerden söz edeceğiz.

güneş gözlüğü kullanımı

güneş gözlüğü kullanımı

Güneş Gözlüğü Kullanırken Bilinçli Olmalı

Her şeyden önce güneş gözlüğünüzün saplarının gevşememesi için özellikle kadınların sık sık yaptığı gibi taç olarak kullanmamalısınız. Bir diğer tavsiyemiz ise güneş gözlüğünün camının çizilmemesini istiyorsanız çıkarttıktan sonra mutlaka kutusuna yerleştirmelisiniz. Bunu asla ihmal etmemelisiniz.

güneş gözlüğü

güneş gözlüğü

Gözlük camlarını temizlemek istediğinizde lütfen üzerinize ya da gelişigüzel bir beze silmeyiniz. Kendi özel beziyle temizlemeniz gerekir. Bu sayede camın çizilmesini engellersiniz ve gözlüğünüzü daha uzun süre kullanabilirsiniz. Gözlerinizden saç spreyi ve parfüm gibi maddeleri uzak tutmanızı öneriyoruz. Satın alırken ise kesinlikle polarize ışığı süzmesi olmasına dikkat edin. Camları koyu renkli olanları tercih etmeniz tavsiyemizdir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir