İyi Bir Blogger Olmanın Yolları

Blogger’lık günümüzün en popüler işlerinden biri haline geldi. Üstelik yalnızca bir hobi olarak kalmayarak, internetten para kazanmanın yollarından biri haline de geldi. Blog açmak ücretsiz ve bir o kadar kolayken ve blogger sayısı bu kadar artmışken, bu rekabet ortamı içerisinden sıyrılmak da haliyle gün geçtikçe zorlaşıyor. Peki, iyi bir blogger olmak için ne yapılmalı? İşte sizi başarıya götürecek ipuçları…

Blogunuzda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yazı yazmayı seviyorsanız ve bu konuda biraz bilginiz varsa SEO uygulamasını mutlaka duymuş olmalısınız. Basitçe anahtar kelime yönetimi anlamına gelen SEO işlemini, eğer yazılarınızda doğru bir şekilde uygularsanız ziyaretçileriniz sizi daha kolay bulur ve siteniz, arama motorlarının üst sıralarında çıkmaya başlar.

blogger

blogger

Hangi kesime hitap edeceğinizi ve onların beklentilerini belirleyin. Çünkü birçok farklı kesime aynı anda hitap etmeniz kafa karışıklığı yaratır. Eğer teknoloji üzerine blog kurduysanız, diyetle ilgili yazılar yazmanız alakasız olur ve bu da ziyaretçi trafiğinizi azaltır.

blogger olmak

blogger olmak

Yazım kurallarına ve hitap şeklinize dikkat etmelisiniz. Üslubunuzun tarzı tamamen hitap edeceğiniz kitleye bağlıdır.İyi bir blogger olmak için bloğunuzu mutlaka Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarıyla desteklemelisiniz. Bu sayede, sitenizin ziyaretçi trafiğini genişletip, sayfa beğeninizi arttırabilirsiniz.

blogger

blogger

En önemlisi de yazılarınız mutlaka özgün olmalı. Başka sitelerden alacağınız kopya içerikler arama motorları tarafından hemen tespit edilir ve ne yaparsanız yapın arama motorlarında görünmeniz mümkün olmaz. Bu da size istediğiniz ziyaretçileri kaybettirir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir