Kendiniz İle Barışık Olun

Yaşadığımız hayatın içerisinde bazı durumlar,  bizlerin kontrolü dışında gerçekleşir. Her şey anlamını yitirmiş de olabilir, her şey farklı değerlerin içerisine de girmiş olabilir. Burada anahtar kelime, insanın kendisi ile barışık olmasıdır. Barışık olan bir insan, otomatik olarak mutluluğu da yakalamış bir insan demektir.

Kendiniz İle Barışık Olun

Kendiniz İle Barışık Olun

Ergenlik yılları ile birlikte, bir insanda bazı durumlar oturmaya başlar. Buna karakter olgusu da dahil, bünyenin gelebileceği noktalarda dahildir. Bu yaşlarda belki karakter zapturapt altına alabilir ve daha farklı bir şekilde gelişmesi sağlanabilir ama bünyede yaşanacak bazı durumlar, bazen irade dışı olguların içerisine girebilir.

Önce Kendinizi Sevin

Bu durumlarda ortaya çıkan olgular, aşırı kilolar ve bun durumun getirdiği dezavantajlardır. Bu dezavantajlı durumun bir sonucu olarak, toplumdan bir soyutlanma ve bir negatif elektrik alma durumu, hissedilmeye başlanır.

İşte tam bu noktada kişinin kendisi ile barışık bir halde olması gerekir. Kendisini sevmesi gerekir ve o durumu ile yaşamayı öğrenmesi gerekir. Bu durumda hayatın tadı ve anlamı çıkacaktır, aksi halde hayat çekilmez bir noktaya gelecek ve her şey aleyhte ilerleyen bir durum haline gelecektir.

Önce Kendinizi Sevin

Önce Kendinizi Sevin

Bu durumunuz sizlerin kıyafetlerine yansıyacaktır. Büyük beden kıyafet bulmakta zorluk çekeceksiniz ister istemez evet, ama bu noktada kendiniz ile barışık olmaktan asla vazgeçmemelisiniz. Aksi halde hayatınızı daha kötüye gidecek bir yola sokmuş olursunuz ki, bu hiç iyi bir yol olmayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir