Kilo Vermeyi Engelleyen Faktörler

Birçok kişi, ne kadar az kalorili ürünler tüketse ve sürekli egzersiz yapsa da bir türlü kilo veremediğinden yakınır. Bunun sebebi, genellikle kulaktan dolma bilgilerle diyet yaparak beslenme biçiminin yanlış olmasından kaynaklanır.  Dolayısıyla kilo verme konusundaki başarısızlığı aşmak için, sağlıklı bir şekilde beslenmek ve hiçbir öğünü atlamamak gerekir.

kilo vermek

kilo vermek

Kilo Vermek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı beslenmenin ve kilo vermenin en önemli şartlarından biri, düzenli olarak kahvaltı yapılmasıdır. Araştırmalara göre düzenli kahvaltı yapan kişiler, diğerlerine oranla daha kalıcı ve kısa sürede kilo verebildiği için uzmanlar diyet yapan herkesin sağlıklı ve düzenli bir kahvaltı yapmasını önerir. Bunun yanında kahvaltıyı atlamak, diğer öğünlerde daha çok acıkmaya sebep olarak kilo alma riskini arttırdığı gibi aynı zamanda konsantrasyon bozukluğuna ve dalgınlığa da sebep olur.

Diyet yapan kişi, bazen ‘’Yalnızca bir lokma aldım’’ ya da ‘’Tadına baktım’’ diye kendini kandırsa da aslında gün boyu tekrar edilen bu hareket, yapılan diyeti geçersiz kılar ve kilo vermeyi engeller. Bunu engellemenin en garanti yolu ise, gün içerisinde tüketilen besinler hakkında bir günlük tutmaktır. Böylece yenmemesi gereken gıdalar takip edilerek kontrol altına alınabilir.

zayıflamak

zayıflamak

Tatlı tüketimi de aynı şekilde kilo vermeyi zorlaştırır. Bu yüzden haftada yalnızca bir kez tüketilmelidir. Bunun dışında şekerli meyve suları, tatlandırıcılı gıdalar ve içecekler de yüksek oranda şeker içerdiği için bu ürünlerden uzak durulmalıdır.

 

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir