Mozaik Pasta Tarifi

Türk geleneklerinde çay saatlerinde tatlı veya tuzlu yiyecekler bulunması önemlidir. Özellikle misafirimiz varsa çayla birlikte mutlaka kurabiye, pasta gibi yiyecekler ikram edilir. Mozaik pasta da bu ikramlarda çok tercih edilmektedir. Yapımı çok kolay olan mozaik pasta yapımı için gerekli malzemeler ise, 4 çorba kaşığı kakao, büyük bir su bardağı süt ve 125 gram margarindir.

Mozaik Pasta Tarifi

Mozaik Pasta Tarifi

Mozaik pasta yapmak için önce derin bir kaba bisküvileri kırıyoruz. Başka bir kapta margarini eritiyoruz. Yağın içine sütü ve kakaoyu da katarak karıştırıyoruz. Daha sonra da kırılmış bisküvileri de bu karışıma ilave ediyoruz. Bütün malzemeyi karıştırarak harmanlıyoruz. Bir folyoyu düz bir yere yayarak hazırladığımız harcı folyoya döküyoruz. Harcımızı yayarak elimizle şekil veriyoruz. Daha sonra buzdolabımıza kaldırıyoruz.

Mozaik pasta buzdolabında 3 saat kadar bekletiliyor ve soğutuluyor. Soğuyan pastamızı buzdolabından alarak üzerine Hindistan cevizi serpiyoruz. Pastamız hazırdır. Pastamızı dilediğimiz incelikte dilimliyoruz ve servise sunuyoruz. Gündüz çay saatlerimizde severek yiyeceğimiz bu pastayı misafirlerimize de zevkle ikram edebiliriz.

Mozaik Pasta

Mozaik Pasta

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir