Peeling Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Peeling yöntemleri sayesinde cildinizi olduğundan daha diri ve canlı gösterebilirsiniz. Kremler ile uygulanan ve hızlı bir şekilde cilde temas etmeye başlayan peeling, cildinizde istenmeyen kirlerin ve bakterilerin yok edilmesini de sağlar.

peeling yapmak

peeling yapmak

Duş aldıktan sonra yapabileceğiniz peeling uygulamaları ile açılmış olan gözeneklerinizin içerisindeki tüm zararlı maddeler temizlenir. Yeni hücrelerin oluşmasına da etki sağlayabilen peeling, cildinizin pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Peeling Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sivilce problemi yaşıyorsanız cildinize peeling uygulamamanız gerekiyor. Sivilcelerin yayılmasına yol açan peeling cildinizi daha kötü bir duruma sokabilir. Normal ve az yağlı bir cilde sahipseniz haftada sadece 1 kez peeling yapmanız yeterlidir.

el peeling

el peeling

Aşırı peeling yaptığınız zaman cildinizi tahriş edebilir ve zarar verebilirsiniz. İlk kez peeling yapacaksanız cildinizin ufak bir bölgesinde hazırlamış olduğunuz peeling malzemelerini test etmelisiniz. Birkaç dakika boyunca cildinizde bekleteceğiniz peeling herhangi bir şekilde alerjik reaksiyona yol açmıyor ise tüm cildinize peeling uygulayabilirsiniz. Peeling işlemlerini ev ortamında kendiniz yapabilir ya da güzellik salonlarında yaptırtabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir