Sivilce Lekesine Gerçek Çözüm Yolu

Havuç, cildi hem içten hem dıştan besler. Cilt izlerini yok eder ve pürüzsüz bir görünüm kazanmanızı sağlar. Evde kolay şekilde bu maskeyi yapabilirsiniz. A vitamini ve bol miktarda betakaroten içerir. Güneşin zararlı ışınlarından da sizleri korur. Cilt üzerinde asit baz dengesini ayarlar. Havuç cilt kusurlarını kısa sürede önler.

cilt bakımı

cilt bakımı

Cilt Lekeleri İçin Havuç Maskesi

Havuç ve limon suyu cilt lekeleri için birebir karışımdır. Havucu haşlayıp içine az miktarda limon suyu katın. Bu karışımı cildinize sürün ve yarım saat bekletin. Cilt dokusunu onardığı için bu maskeyi haftada bir rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

sivilce lekeleri

sivilce lekeleri

sivilce lekeleri

Hassas ciltler bu tarz maskeyi akşamları uygulaması gerekir. Cilt lekeleri eğer içten kaynaklı ise zerdeçal ve zencefili sık olarak tüketin. Cilt dokusu güçlenir ve elastikiyeti artar. Hassas cildiniz varsa maskeyi uyguladıktan sonra güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi uygulayın. Havuç içine bir miktar karbonat ekleyebilirsiniz. Cildiniz üzerindeki lekelerin tedavisi doğal maskelerle 3 ay içinde geçer. Maske sonrası mutlaka nemlendirici sürün.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir