Taksitleri Devam Eden Kredi Kartını İptal İşlemi

Kredi kartı özellikle taksitli alışverişlerinizde kullanabileceğiniz çok avantajı bir üründür.

Özellilkle bu taksit tutarlarını ayarlayıp ödemelerinizi gelirinize göre ayarladığınızda birden çok ürüne aynı anda sahip olabilecek ve gelirinizin dengesini de bozmayan bir yöntem elde edebileceksiniz.

Fakat bu ödemeler gelir seviyenizi aşan düzeyde olur ya da ödemeye ayıracak miktarda geliriniz ayıramadığınızda sıkıntılar baş göstermeye başlar.

taksitle ödeme

taksitle ödeme

Kredi kartı onlarca kişilik kullanıcı ağı ile her geçen gün fazlalaşan bir yapıya sahiptir. Bazı kredi kartı kullanıcıları da artık bu kullanımdan vazgeçerek kredi kartını kapattırmak isterler.

Bu kredi kartı kapattırma isteminin birçok sebepleri olabilir. Borcu olmayan kartın kopartılmasında bankalarca hiçbir problem yaşamaz ve anında iptal işlemi yaptırarak kredi kartınızdan vazgeçebilirsiniz.

Kredi Kartını İptal Ettirme

Kredi Kartını İptal Ettirme

Borçlu Kartı Kapattırma

Borcu olduğu halde ve devam eden taksitleri bunan kredi kartınızı kapattırmak ise sanıldığı gibi zor ya da imkânsız değildir.

Borcu bulunan kredi kartınızı da borcu olmayan kartınız gibi kapatılabilirsiniz. Yalnızca bankaların bu hususta belirli düzenlemeleri vardır.

Bu düzenlemeye göre kartınızın borcunu taksitlerin tamamı dâhil tek seferde ödemeniz gerekir. Ardından hemen kredi kartı kapattırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir