Vikings

Kanada ve İrlanda ortak yapımı olan Vikings 2013 yılının mart ayında yayına sunuldu. İlk sezonu 9 bölümden oluşan dizi viking olarak adlandırılan iskandinav topraklarındaki insanların pagan dönemlerindeki yaşam tarzlarını ve maceralarını konu alıyor.

Vikings Dizi

Vikings Dizi

Sıradan bir viking olan Ragner Lodbrok marangoz ustası arkadaşı Floki’ye kralından habersiz batıya yelken açmak üzere bir gemi yaptırıyor ve bir grup arkadaşı ile birlikte İngiltere topraklarını yağmalıyor. Ragner’ın asi tavırlarını bir tehlike olarak gören kral onu ve ailesini yok etmek için emir veriyor. Ragnar Lodbrok bu mücadeleyi kazanıyor ve kralı düelloda öldürerek yeni kral oluyor.

Takipçileri 4. Sezonu İple Çekiyor

Vikings

Kral olduktan sonra gemi sayısını arttıran ve Britanya’ya seferlerini yoğunlaştıran Ragner önemli başarılara ulaşıyor. Vikings 3. sezonunda Paris’i fethetmek üzere akın düzenleyen vikingler şehrin büyük duvarlarından ötürü ciddi kayıplar veriyorlar. Ragner Lodbrok çok zeki bir planla kaleye girmeyi başarıyor ve fransız kral onun isteklerine boyun eğmek zorunda kalıyor.

Vikings 3. sezon finali bu gelişmelerle çok heyecanlıydı ve dizinin 4. sezonuyla devam edeceği duyuruldu.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir