Whatsapp Yeni Güvenlik Önlemleri Getiriyor

Anlık mesajlaşma ve ses gönderimi sağlayan ayrıca video ve fotoğraf paylaşımlarını yapabildiğiniz Whatsapp uygulaması uctan uca şifreleme olarak adlandırdığı bir güvenlik önlemi geliştirdiğini açıkladı.

güvenlik

güvenlik

Mesajlaşma ve iletişim de ses kaydı gönderebilme özeliklerinin yanı sıra grup olarak konuşmanın da mevcut olduğu Whatsapp platformu en güvenilir mesajlaşma uygulaması olması için yeni güvenlik önemlerinin geliştirildiği bir yapının oluşturulacağını açıkladı. Mavi tık özelliği ile gündemde kalan Whatsapp güvenlik konusunda yaptığı değişimler ile fark yaratmaya devam ediyor.

Şifrelenen Mesajlar

Whatsapp uygulaması ile göndermiş olduğunuz mesajlar, yazılar, videolar, ses kayıtları ya da fotoğrafların istenmeyen kişilerin eline geçmesini engelleyen bu uygulama sayesinde güvenlik duvarı daha da geliştirilmiş oluyor.

Şifreli bir biçim de depolanacak olan mesajlarınız özel şifre uygulaması sayesinde sadece mesajı gönderen ve alan kişinin bileceği bir mesaj ile sınırlandırılacak. Şifre uygulamasını bilmeyen kiş ya da kişiler asla mesajı göremeyecek. Yaklaşık altı aydır bu güvenlik şifrelemesi üzerinde çalıştıklarını bildirilen yetkililer kısa bir zaman için de uygulamanın güncelleneceğiniz açıkladılar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir